Prodloužený květnový víkend znamenal pro tenisty souboje ve druhém kole letošních týmových zápasů a my Vám přinášíme rozšířený výsledkový i zpravodajský servis.

Dospělí A, sobota 6.5., Kohoutovice B, v Kohoutovicích, prohra 4:5

Sestava: Meluzín, Vyskočil, Pejchal, Mareš, Hegner, Krchová, Jarešová

Naše áčko se bohužel v Kohoutovicích s oslnivou formou nepotkalo. Za 3 body děkujeme našim skvělým holkám, které svými zápasy prolétly rychlostí blesku. Čtvrtý bod pak po obrovské bitvě získala naše letní posila Milan Mareš, který v obrovském dramatu přetlačil ve třetím setu zkušeného Romana Zajíčka. Bohužel naše pánské dvojice nezvládly ani jednu závěrečnou čtyřhru a z Kohoutovic jsme odjeli hodně zklamaní po výsledku 4:5. Jen slabou náplastí je fakt, že síla soupeře byla opravdu velká a zejména první dva hráči z Kohoutovic hrají skvělý tenis, na který v současné době prostě nemáme.

Dospělí B, sobota 6.5., Start C, v Tuřanech, prohra 2:7

Sestava: Zduba, Pustina L., Krcha ml., Blažek, Kuchtová ml., Tintěrová

na komentář od kapitána družstva čekáme...

Dospělí C, sobota 6.5., Jundrov B, v Jundrově, výhra 6:3

Sestava: Nerud ml., Nerud st., Gold, Rauš, Tichá, Maršalová

Jundrov měl být pohodový soupeř... Na chvili se ovšem zápas změnil v drama, když holkám se nepodařilo přinést bod z dvouher a nováček týmu Lukáš Rauš prohrával 0:1 na sety.... V tu chvíli jsme řešili varianty čtyřher které by navíc byli při rovnosti bodů losem.   Lukáš se ale rozjel ke skvělému výkonu a vyhrál svůj singl. Dokonce i holky zabrali a nečekaně vedli o set. Utkání nakonec nedotáhli, ale výkon v deblu oceňuji. Stačilo získat jeden pánský debl což je naše nejsilnější disciplína. Obě čtyřhry se nesly v exhibičním stylu a díky dvěma hladkým výhrám skončil původně dramatický zápas výhrou 6:3.

Dorost, neděle 7.5., Slatina, v Tuřanech, výhra 5:4

Sestava: Nerud ml., Rauš, Baný, Balko, Vondrová, Filáková

Starší žactvo, sobota 6.5., Boskovice, v Boskovicích, prohra 2:7

Sestava: Biječek, Wossala, Pražák, Kroupa, Šafránková, Nerudová

Ml.žactvo, neděle 7.5., TC Brno D, v areálu TC, prohra 3:6

Sestava: Biječek, Drga J., Drga A., Horák, Pavelková, Sonsbeeková

Bohužel ani v druhém hracím dni jsme nebyli úspěšní . Tři body získali  David Biječek a Jakub Drga ve svých singlech i ve společné čtyřhře. Družstvo TC Brno D mělo velmi silnou sestavu dívek a ta nám nedovolila uhrát ani jednu hru! Celkově, kromě tří vítězství, jsou výsledky hodně neradostné (deset kanárů) a dokazují, jak byl soupeřův tým silný. Byli jsme od soupeře ujištěni, že D v názvu jejich týmu neznamená Déčko (nejhorší z jejich čtyř týmů A, B, C, D) ale je to pouze písmeno :) Budeme tedy doufat, že jejich Céčko ve čtvrtém kole porazíme.