Dospělí A, sobota 10.6., TK Černovice, v Tuřanech, výhra 7:2

Sestava: Meluzín, Hegner, Pejchal, Mareš, Krchová, Baběrádová, kpt. Meluzín

Dlouho očekávanou bitvu mohli diváci shlédnout v druhé červnové sobotě na tuřanských kurtech. Na centrkurtu Jiřího Jochmana totiž proti sobě povstaly dva tuřanské dresy… Bitvu tréninkových parťáků pro sebe po dramatických koncovkách (včetně odvráceného setbolu) utrhl Michal Meluzín, Marku Langovi ale fanoušci právem tleskali za solidní výkon. Tato výhra předznamenala další vývoj krásného, vyrovnaného a napínavého střenutí. Kája si vybral pauzičku ve druhém setu, ale nakonec nezaváhal, oproti tomu Pejchy i přes stále se zlepšující výkon na těžkého soupeře nestačil. Naše posila Sabča dala vzpomenout na svou dřívější slávu a soupeřku rozdrtila, Míša se protrápila tiebreakem druhého setu a přinesla další bodík. Jako již tradičně svedl největší bitvu Milan, který nakonec svého soupeře ve třetím setu přestřílel, čímž rozhodl o celkovém vítězství. Do pánských čtyřher oba kapitáni nominovali vždy po jedné mladé naději, což vedlo k dělbě bodů, naše holky ve své silné disciplíně nezaváhaly a potvrdily celkovou výhru 7:2.

Dospělí A, sobota 17.6., Start Brno B, na Lesné, výhra 5:4

Sestava: Meluzín, Hegner, Pejchal, Mareš, Krchová, Kútniková, kpt. Meluzín

Opět se potvrdilo, že v klíčových zápasech letošní sezony se potvrdí šíře našeho kádru a hvězdou pánské soupisky se stane vždy jiný hráč… Obvyklé opory z řad našich dam přinesly do kasičky opět 3 body a čekalo se, jestli to pánové holkám nepokazí. Michal nedokázal najít recept na kvalitního a velice zkušeného soupeře a odcházel z kurtu zklamán. Mezitím v dalších zápasech zuřily třísetové bitvy. Pejchy po vyhraném prvním setu nezvládl dotáhnout koncovku v tom třetím, ale za výkon se určitě stydět nemusí. Do růžova se ale evidentně vyspal Kája, který i za pomoci nových raket předvedl nejlepší letošní výkon a přestřílel liftující dvojku soupeře. Kdo nejvíc zabrnkal na nervy svým spoluhráčům, to v letošní sezoně ani nemusím připomínat. Obrovská Milanova bitva (včetně nevyužitého vedení 7/6 5/4 30/0) nakonec skončila výsledkem 7/6 5/7 5/7, oběma jejím aktérům ale patří absolutorium. I debly řádně polechtaly nervová zakončení tuřanských fanoušků. Milan s Michalem nezvládli koncovku třetího setu, ale nedlouho na to už mohli propuknout v euforii, když hrdina dne Kája spolu s Robinem vydřeli po famózním výkonu vítězství nad skvělým a sehraným párem Burget/Daniel. Naše áčko má tím pádem před posledním kolem postup čistě ve svých rukou. :)

Dospělí A, sobota 24.6., Husovice, v Husovicích - zápas o postup

Sestava: Meluzín, Hegner, Pejchal, Vyskočil, Rauš, Krchová, Kútniková, Jarešová kpt. Meluzín

Dospělí B, sobota 10.6., ŽLTC Brno C, v Židenicích, výhra 7:2

Sestava: Pustina L., Blažek, Zahradníček, Pustina D. Kuchtová ml., Tintěrová, kpt. Kuchtová ml.

V sobotu 10.6. jsme se utkali se silným soupeřem ŽLTC Brno. Již dopředu jsme věděli, že soupeři nastoupí pouze s jednou holkou, a tak jsme ještě před začátkem byli ve vedení 2:0. Tento příjemný start kluci nenechali náhodě a, s výjimkou jednoho, si vyhráli všechny singly. Pět bodů jsme tedy měli a zbývalo dohrát čtyřhry. Kluci opět ukazali bojovnost a ani u deblů nepovolili. Ze Židenic jsme se do Tuřan vrátili s prvním vítězstvím v sezóně 7:2. Nutno dodat, že tohle vítězství bylo velice nečekané a překvapivé.

Dospělí B, sobota 17.6., Žabovřesky B, v Tuřanech, prohra 4:5

Sestava: Pustina L., Blažek, Zduba, Bláha, Kuchtová ml., Tintěrová, Kuchtová st., kpt. Kuchtová ml.

V sobotu 17.6. jsme se na domácí půdě setkali s družstvem ze Žabin. První tři dohrané zápasy dopadly dobře pro nás a tak jsme hned z úvodu vedly 3:0. Soupeři ale nenechali nic náhodě a zbylé tři body ze singlů urvali pro sebe. Za zmínku stojí dvouhra Andyho Zduby, který bojoval ze všech sil a těsně prohrál 6:7 6:7. Po singlech tedy bylo skóre vyrovnané, a to 3:3. Holky vyhrály čtyřhru vcelku jednoduše a tak jsme se dostali do vedení 4:3. Zbývalo nám získat pouze jeden bod. První debl borců se dohrál rychle, ale bod pro nás to bohužel nebyl. Skóre se tedy opět srovnalo a na kurtu číslo 1 se sehrála třísetová bitva o rozhodující pátý bod. Vypadalo to, že Andy a Lukin se nenechali rozhodit a první set vyhráli s přehledem 6:3. V druhém setu se soupeři zvedli a ztracený set si vzali zpět. Ve třetím setu zřejmě přišlo i trochu stresu a nervů na obou stranách. Začaly se objevovat nevynucené chyby, kterých bylo na naší straně více. Kluci tedy třetí set prohráli 4:6 a soupeři odjeli spokojení s celkovým vítězstvím 5:4.

Dospělí B, sobota 24.6., Start Brno D, v Tuřanech

Sestava: Pustina L., Blažek, Zduba, Bláha, Krcha, Kuchtová ml., Tintěrová, kpt. Kuchtová ml.

Dospělí C, sobota 10.6., Bystrc, v Bystrci, výhra 5:4

Sestava: Nerud ml., Nerud st., Gold, Rybář, Šmerdová, Nerudová, kpt. Nerud st.

Zápas s obávaným soupeřem jsme tentokrát měli i přes těsný výsledek pod kontrolou. Vláďa  svojí levačkou na tvrdě hrajícího soupeře nestačil, ale zbytek kluků vedli své zápasy v pohodovém rytmu. Důležitý bod přidala i Aneta Šmerdová a tak jsme si mohli dovolit ten luxus poprvé letos prohrát jeden pánský debl. Za zmínku  stojí srdnatý boj devítileté Elišky. Zápas byl opticky velmi vyrovnaný, gamy se hráli dlouho a výsledek 0:6  1:6  ne zcela odpovídá statečnému boji na kurtu který Eliška předvedla.

Dospělí C, sobota 17.6., Kohoutovice C, v Tuřanech, výhra 6:3

Sestava: Nerud ml., Nerud st., Rauš, Rybář, Šmerdová, Veselá, Nerudová, kpt. Nerud st.

Na zápas obávaného soupeře který měl až do tohoto dne nejlepší skore zápasů jsme postrádali naši spolehlivou oporu Olivera Golda.  Naopak jsme byli posíleni o dvě skvělé holky které potvrdili svoji kvalitu a přinesly důležité body. Ve čtyřhře pak nastoupila po boku Romany Veselé Eliška Nerudová a předvedly krásný debl před početným publikem.

Tentokrát jsme bod od Vládi Neruda nečekali neboť musel hrál proti kvalitnímu soupeři levou rukou.  Zápas to byl nervozní, sprostá slova létala vzduchem (dostal pak přes hubu) výmluvy a slzy vzteku v půlce utkání dokreslovali hustou atmosféru.  Tímto kritiku na jeho hlavu končím, protože Vláďa vyhrál!  Dalším hráčem který bojoval srdnatě a příjemně překvapil byl Lukáš. Společně s kapitánem vyhrál oba své zápasy a zacelil tak nečekaný výpadek Alexe Rybáře.

Děkuji celému týmu a v rozhodujícím boji o postup nám držte palce.

Dospělí C, sobota 24.6., Žabovřesky C, v Žabinách - zápas o postup

Sestava: Nerud ml., Nerud st., Gold, Rybář, Mareš, Šmerdová, Veselá, Nerudová kpt. Nerud st.

Dorost, neděle 11.6., ŽLTC C, v Židenicích, výhra 5:4

Sestava: Nerud ml., Rauš, Baný, Wossala, Veselá, Vondrová, kpt. Vondra

Cenný skalp ze Židenic

Druhá červnová neděle měla prověřit naše dorostence proti nejtěžšímu soupeři – ŽLTC Brno C. Soupeř však nastoupil s nekompletním družstvem (bez jedné dívky), takže jsme hned při příjezdu získali slibný náskok dvou bodů.  Aneta přestože bojovala a hrála útočný tenis, svoji soupeřku nepřekonala a prohrála 0:6, 1:6. Vláďa v prvním setu s přehledem vyhrál 6:1. V druhém si situaci zbytečně zkomplikoval, ale nakonec set vybojoval v poměru 7:5. Lukáš nastoupil do zápasu viditelně nervózní a v prvním setu zažíval krušné chvíle. Přesto ho dokázal vyhrát 6:4, našel svůj klid a v druhém setu, který vyhrál 6:1, nedal soupeři šanci. Vedení 4:1 vypadalo slibně, ale bylo jasné, že získat poslední bod bude těžké. Kuba nastoupil se zraněným kolenem, které ho značně limitovalo i proti nevýraznému soupeři a svůj zápas prohrál. Nadějí na rozhodující bod bylo utkání Michala. První set sice prohrál, ale v druhém setu zápas skvěle otočil. V rozhodujícím třetím setu si však nechal soupeře hned na začátku „utéct“ a náskok již nedokázal srovnat. Rozhodnout tedy museli čtyřhry. Kuba s Michalem po dvou gamech kvůli zranění kolene svůj zápas skrečovali. Čtyřhra Vládi s Lukášem byla sice jako na horské dráze, ale první set nakonec urvali v poměru 6:4. Pak již šlo vše hladce a druhý set získali 6:2 a celkově tak zajistili vítězství celého družstva 5:4. Družstvo tak opět oživilo svoje naděje na postup.

Dorost, neděle 18.6., Jundrov, v Tuřanech, výhra 6:3

Sestava: Nerud ml., Rauš, Baný, Biječek, Starý, Veselá, Vondrová, kpt. Vondra

Předposlední kolo tenisového turnaje družstev dorostu se konalo na domácí půdě v Tuřanech. Soupeři přijeli z Jundrova a rozhodně nechtěli svoji kůži prodat lacino. Zápas Vládi Neruda skončil velice brzy, protože ho Vláďa skrečoval krátce po zahájení ze zdravotních důvodů.  Naše turnajová dvojka Lukáš Rauš se sice se soupeřem natrápil, ale výsledek hovoří jasně – vítězství 6:1, 6:2. Holky čekaly těžké zápasy. Poprvé nastoupila jako jednička Romana Veselá. Její soupeřka vzdorovala velmi úspěšně a holky odehrály nádherný zápas, který byl korunován vítězstvím Romany 6:3, 7:6. Aneta Vondrová si svůj zápas musela také poctivě vybojovat a nakonec svoji soupeřku udolala v poměru 6:3, 6:1. Michal Baný po suverénním prvním setu trochu zvolnil a umožnil soupeři nadechnutí, které však nebylo nic platné a Michal zvítězil jednoznačně 6:0, 6:3. K vítězství chyběl jeden bod, ale bylo jasné, že to bude ten nejtěžší. Za dorost poprvé nastoupil David Biječek proti o tři roky staršímu soupeři. David se ukázal jako velký bojovník (občas i raketa lítala vzduchem), svého soupeře proháněl po kurtu, nakonec ale podlehl 2:6, 3:6. Rozhodnout se tedy muselo ve čtyřhrách.  David nastoupil se Šimonem Starým, který si také zažil svůj křest v zápasech dorostu. Kluci poměrně rychle vedli 3:0. Šimona bohužel evidentně limitovala nervozita a nedostatek zkušeností. Kluci nakonec podlehli 6:7, 2:6. Lukáš s Michalem nastoupili proti perfektně hrajícímu soupeři a ve vyhecovaném a vyrovnaném utkání bylo na co koukat. První set naši kluci zvládli nejtěsnějším rozdílem 7:6. V druhém setu odpověděl soupeř a zvítězil 5:7. V náš prospěch rozhodnul třetí set opět v poměru 7:6. Ve stejnou dobu probíhala bitva děvčat na protilehlém kurtu. Soupeřky se do našich děvčat pustily docela s chutí a brzo vedly 5:1. Pak už však byl zápas pod taktovkou našich stále se lepšících hráček a set nakonec otočily k vítezství 7:5. Soupeřky neustály tlak, stále se hádaly a usnadnily tak našim hráčkám vítězství ve druhém setu v poměru 6:2. Celkově tak družstvo vyhrálo nad soupeřem z Jundrova 6:3 a stále uchovává postupové naděje.

Dorost, neděle 25.6., Bosonohy, v Tuřanech - zápas o postup

Sestava: Nerud ml., Rauš, Baný, Biječek, Filáková, Vondrová, kpt. Vondra

Starší žactvo, sobota 10.6., Kunštát, v Kunštátě, výhra 6:3

Sestava: Sopoušek, Wossala, Drga, Drga, Rádlová, Šafránková, kpt. Šafránek

Máme další úspěch, z Kunštátu vezeme důležitou výhru.