Tuhá zima letošního roku již stahuje i svá poslední chapadýlka a přepouští svoje místo vlídnému předjaří. S touto změnou se pomalu probouzí i naše mile venkovní kurty a netrpělivě očekávají první doteky lopat a hrabel, které pak už zanedlouho vystřídá dunění tenisové obuvi a žlutých neposedných kulatých nesmyslů.

Co to má sakra znamenat? No prostě nám na dveře klepe letní tenisová sezona2017! Na jaké zážitky se v ní můžeme těšit?

Co se závodního tenisu týká, nemáme v úmyslu ustoupit z vydobytých pozic, ba naopak! Klasickou výkladní skříň tuřanského tenisu, tedy letní turnaje jednotlivců, letos doplňujeme o skutečný broušený klenot. Poprvé budou mít Tuřany možnost hostit turnaj vysoké kategorie B! Bude se jednat o klání žen, které proběhne v období 1.-4.7. Všechny diváky tak srdečně zveme na shlédnutí tenisu, který pravděpodobně na tuřanských kurtech ještě k vidění nebyl. Samozřejmě pořádáme i turnaje kategorie C ve všech ostatních věkových skupinách, tedy mladší žactvo, starší žactvo, dorost, dospělí a tradiční záříjové Tuřanské Debly a Mixy.

Do soutěží družstev TK Tuřany opět vyšlou bojovnice a bojovníky ve všech věkových kategoriích.

Áčko dospělých po loňském sestupu z krajské soutěže II sází na stabilní sestavu, posílenou ale o dlouholetou oporu Míšu Krchovou, navrátivší se z ročního pobytu v zahraničí. Cílem družstva nemůže být nic jiného než boj o rychlý postup zpět nahoru.

Stejný cíl, tedy postup, si pro letošek vytyčil i mančaft dospělých s označením “B”. Kapitán Laďa Nerud st. spoléhá na to, že jeho mladý a stale se lepšící tým už načerpal dostatek zkušeností, které dovolí prosadit se mladým talentům i mezi dospělými. Družstvo bylo v dámské části posíleno o zkušenou trenérku Anetu Šmerdovou z TC Austerlitz, což by mohlo znamenat ten rozhodující jazýček na vahách postupu.

S velkým potěšením můžeme oznámit, že pro letošek stavíme v dospělých i “C” tým. Ten si vzala pod patronát Dáda Kuchtová, která má v plánu dát dohromady partu přátelsky naladěných mlaďochů, kteří se budou bavit tenisovými výkony i výsledky. Za zmínku stojí určitě obnova závodní kariéry právě Dády, ale i loňského vítěze Nota Cupu Marka Blažka. Zároveň budeme zvědavi na dramaticky rostoucí formu Andyho Zduby.

Mužstvo dorostu loni jen velice těsně nedosáhlo na kýžený postup. Tým okolo opory a nejlepšího hráče loňské tuřanské sezony Vládi Neruda ml. si tuto metu vytyčil i pro letošní jaro, k čemuž bezpochyby pomůže přestup Lukáše Rauše z brněnského velkoklubu ŽLTC. V dámské části soupisky dojde navíc k doplnění stabilní dvojice Anetka Vondrová a Barča Filáková šikovnou Romčou Veselou z kohoutovické Tilie.

Také u družstva staršího žactva letos očekáváme progres oproti letům minulým. Velký talent Davča Biječek začíná porážet i soupeře o hodně starší, Míša Rádlová a Kuba Wossala zase loni nasbírali potřebné zkušenosti. Sekundovat jim budou hostující posily z oddílu SHARK a u družstva tak věříme v boj o střed tabulky.

Tým mladšího žactva nechceme svazovat zbytečně vysokými cíli a náš záměr je jediný, představit těm nejmladším sportování, které bude sice bojovné a soutěživé, ale bude je hlavně bavit. Do týmu se budeme pokoušet zapracovávat velké množství mladých nadějí, z nichž výkony bezesporu vyčnívá malá Eliška Nerudová, která již loni slavila úspěchy v kategorii babytenisu.

Sportu zdar a tuřanskému tenisu zvláště!