Poslední dubnový víkend se již tradičně nese v duchu prvních tenisových soutěžních drápků jarní sezony a ani tuřanské týmy u toho nemohou chybět. V příslušných záložkách na tomto webu naleznete odkazy na zápisy z utkání a můžete se pokochat aktuálními týmovými foty, zde Vám nabízím krátké shrnutí jednotlivých zápasů.

Mladší žactvo přivítalo v neděli soupeře z Hrušovan, posíleného v rámci přeshraniční spolupráce o rakouské plejery. davča Biječek si připsal první mezinárodní skalp, když svého soupeře lehce vyřídil, zaslouženého prvního vítězství v kariéře se pak dočkal i bojovník Štěpán Šnajdr. I přes některé další těsné výsledky potvrdili hosté vedení otcem tenisového reprezentanta Radka Štěpánka roli favorita a k rakouským hranicím si odvážejí výhru 6:3.

Družstvo starších žáků mělo velice těžkou roli, když na naše kurty zavítal jeden z favoritů soutěže, brněnské BLTC z Lužánek. Tento tradiční oddíl opět obnovuje svoji bývalou slávu a jeho hráči ošlehaní nejedním oficiálním turnajem nedali tuřaňákům šanci. Bylo rozhodnuto již po dvouhrách a čtyřhry jsme vzhledem k nepříznivému stavu kurtů po dohodě kapitánů nesehrávali.

S vysokými ambicemi hrající tuřanský dorost podle předpokladů jasně zvítězil na kurtech TJ Kraví Hora Brno. Soupeř již před zápasem avizoval neúčast dívčí ćásti týmu a naši kluci pak v neděli dopoledne nenechali nikoho na pochybách, že to se snahou o postup do vyšší soutěže myslí vážně. Ostruhy mezi staršími kluky zvládl nasbírat i dobře hrající Kuba Wossala, celkové skóre pak pro nás vyznělo v poměru 7:2.

Tým dospělých s označením "C" se také netají tím, že postup je pro něj jasným cílem. Zkušení harcovníci z brněnské Univerzity ale nejsou pro nikoho jednoduchým soupeřem, a vítězství 5:4 lze považovat za cenné. heroický výkon podala zejména 10letá!!! Eliška Nerudová, která si při absenci mnoha dívek z naší soupisky odbyla křest ohněm proti výrazně starší soupeřce. Vyzdvihnout bych ještě chtěl oba pánské debly, které v nelehké situaci rozhodly o celkovém vítězství.

Béčko dospělých odložilo svůj sobotní zápas kvůli nezpůsobilým kurtům na nedělní poobědový čas, což nakonec více svědčilo soupeřům z Komárova. Tradiční sousedské derby letos vyznělo jasně pro naše soupeře, když pro dva naše hráče se ale jednalo o jejich životní debut v oficiálních soutěžích družstev.

Tuřanské áčko otevřelo sezonu zaápsem proti brněnské Tesle a do soubojů šlo povzbuzeno absencí soupeřových děvčat a rychlým vedením 3:0. Po vyrovnaných soubojích ale nakonec musela rozhodnout až poslední pánská čtyřhra, ve které se vedle tradiční opory Miloše Fialy zaskvěla nová posila Milan Mareš, což vedlo k utrhnutí rozhodujícího bodu a výhře 5:4.

Dalšími zápasy pokračujeme již o tomto víkendu, Vás diváky vyzýváme ke sledování našeho webu, kde se koncem týdne opět dozvíte nominace a o víkendu se těšíme na Vaše fandění přímo na kurtech. :)