O letních prázdninách pořádá TK Tuřany každý rok oficiální turnaje. Letos proběhly tři, všechny turnaje třídy "C", a to pro kategorie mladší žáci, starší žáci a dorost.

MLADŠÍ ŽÁCI (20.-22. 7.)

O víkendu 20.-22. července se konal turnaj pro mladší žáky a žákyně. Holek se zúčastnilo 19 a celý turnaj vyhrála Karin Schneiderová (ŽLTC Brno), kterou však v průběhu turnaje některé soupeřky skutečně potrápily. Na druhém místě se umístila Eliška Dřevojanová (TK Moravský Krumlov z.s.) a na třetím místě skončily Valentina Petečelová (LTC Velen Boskovice) a Tereza Štěpánková (TC BORS CLUB-STK Břeclav). Velkou radost tuřanským trenérům udělala Klárka Šimková, které se podařilo uhrát kolo a z turnaje ji vyřadila pozdější semifinalistka. Ve čtyřhře se vítězkami staly Karin Schneiderová (ŽLTC Brno) a Karolína Podborská (SKT Tišnov), které ve vyrovnaném finálovém utkání zdolaly Denisu Pekovou (BLTC Brno) a Terezu Štěpánkovou (TC BORS CLUB-STK Břeclav).

Kluků se zúčastnilo poctivých 32. Celým turnajem hladce prošel Adam Němec (TJ Zbrojovka Vsetín), který až do finále každému soupeři dovolil pouze jeden gem. Ve finálovém utkání si poradil s Jonasem Dostálem (Tenisový klub Tesla Brno). Na třetím místě se umístil Šimon Průdek (TC BORS CLUB-STK Břeclav) a Ondra Ferenc (ŽLTC Brno). Ve čtyřhře se opět prosadil Adam Němec (TJ Zbrojovka Vsetín) se spoluhráčem Marianem Veselým (TC Bajda Kroměříž). Na druhém místě skončili Filip Dočekal (TC Brno) a Tomáš Holý (TO TJ Tesla Pardubice).

 

DOROST (10.-12. 8 )

Druhý srpnový víkend se na našich kurtech konal turnaj dorostenců. Sešlo se jich celkem 12, z toho jeden domácí. První nasazený Radim Valenta (TC Brno) potvrdil svou pozici a ovládl jak dvouhru, tak čtyřhru se svým spoluhráčem Jakubem Veiglem (BLTC Brno). Na druhém místě ve dvouhře se umístil Tadeáš Koplík (LTC Hodonín) a na třetím místě skončili Štěpán Nešpor (TC BORS CLUB-STK Břeclav) a Filip Hubl (TC Brno). Finalisty ve čtyřhře se stali Filip Hubl (TC Brno) a Tadeáš Koplík (LTC Hodonín).

 

STARŠÍ ŽÁCI 31. 8.-2. 9.

Prázdniny jsme zakončili turnajem starších. Kluků se zúčastnilo 23 a holek 12. Holčičí část ovládla Monika Ferdusová (TC Brno), která předvedla jak skvělé herní výkony, tak v porovnání s ostatními hráčkami i příjemné a férové chování. Do finále se dostala Barbora Veselá (TK Agrofert Prostějov), v semifinále skončily Natálie Dvořáková (ŽLTC Brno) a Karolina Valentová (TC Brno). Čtyřhru vyhrála dvojice Karolina Valentová (TC Brno) a Barbora Veselá (TK Agrofert Prostějov), které ve finále zdolaly Natálii Dvořákovou a Nelu Šindelkovou (obě ŽLTC Brno). Svého prvního turnaje se zúčastnila i domácí hráčka Kristýna Taševská, která ve dvouhře statečně bojovala a ve čtyřhře skončila se svou spoluhráčkou v semifinále.

Kluci, stejně jako holky, dávali najevo veškeré své emoce, a tak byl celý turnaj velice vypjatý. Ve dvouhře zvítězil Bedřich Prokeš (TC Brno), který ve finále porazil Vojtu Koryťáka (TK Znojmo). Na třetích příčkách se umístili David Krňávek a Darek Kilian (oba ŽLTC Brno). Utkání čtyřhry byla velice vyrovnaná, ale nakonec se vítězi stali David Krňávek (ŽLTC Brno) a Pepa Grulich (TK Milo Olomouc), kteří si ve finále poradili s dvojicí Bedřich Prokeš (TC Brno) a Lukáš Doležal (ŽLTC Brno). Tuřanské reprezentanty jsme měli i v řadách kluků - svého prvního turnaje se taktéž uúčastnil Štěpán Šnajdr, který si ve dvouhře nalosoval nasazeného a zkušeného hráče. Svému soupeři dokázal dát pět gemů, což je určitě úspěch.

 starsi

Účastníkům všech turnajů děkujeme, umístěným blahopřejeme a těšíme se zase příští rok.