Náš druhý zápas se konal v sobotu 5.5. 2018, kdy jsme se na domácí půdě utkali s družstvem „C“ z Komína. Komíňáci na začátek zápasu nepřijeli kompletní, ale i tak jsme se s jejich kapitánem dohodli, že na jejich jedničku kluka chvíli počkáme.

Ve 13 hodin tedy začaly první 4 singly. Lukin Pustina na svého mladého soupeře nestačil a prohrál ve dvou setech 2:6 2:6. Jeho brácha David také narazil na lepšího soupeře a prohrál 3:6 0:6. Mara Blažek, který je již známý jako kvalitní opora týmu, svého zahraničního soupeře zdolal 7:5 6:3. Naše jednička Mara Lang se svého soupeře ani po necelých třech hodinách nedočkal a zápas se tedy skrečoval v náš prospěch. Dlouhý zápas odehrála Dáda Kuchtová, která již klasicky narazila na velice mladou soupeřku. Tentokrát se nenechala rozhodit ani soupeřčinými taktickými pokřiky a poznámkami, a nakonec zápas vyhrála ve třech setech 5:7 7:5 6:3. Milča Tichá, ač po dlouhé tenisové pauze statečně bojovala, svůj zápas prohrála 2:6 4:6. Po singlech bylo skóre vyrovnané 3:3.

Utkání tedy měly rozhodnout čtyřhry. V nich se znovu ukázalo, jak bylo celé utkání vyrovnané, jelikož všechny tři čtyřhry se hrály na tři sety. Možná se ukázala nesehranost našich deblových dvojic, vyšlo na povrch vyčerpání z předchozích zápasů nebo ze sluníčka, nebo Komíňáci prostě prokázali většího bojového ducha. Každopádně jsme všechny tři čtyřhry prohráli. Dvojice Lang/Blažek prohráli 5:7 6:3 3:6, bratrské duo Pustina/Pustina prohráli 6:2 5:7 2:6 a holky 6:3 4:6 6:7. Celé utkání tedy skončilo naší prohrou 3:6.