Pátý zápas soutěže družstev nastoupil tým “C“, ve složení Marek Lang, Lukáš Pustina, Marek Blažek, David Pustina, Daniela Kuchtová a Miluška Tichá, na kurtech Bystrce. I páté utkání začalo, jak už je to u nás zvykem, poněkud netradičně. Do prvního kola se do svých soubojů vrhli Lukin, Marek Blažek, Dáda a Miluška. Marek Lang, jakožto jednička, musel opět na svého soupeře čekat a nastoupil až ve druhém kole společně s Dejvem.

Začátek zápasu se pro naše borce nevyvíjel zrovna dobře. Lukin v první setu prohrával 2:5 a Marek první set prohrál 3:6. Posléze se ale ukázala kvalita našich borců, kteří zvládli své zápasy zvrátit. Lukin první set nakonec vyhrál 7:5 a do druhého setu se pustil po hlavě s plnou silou a po chvilce už vedl 3:0. Pak už nedal svému soupeři žádnou šanci a druhý set vyhrál 6:1. Mezitím na kurtu číslo dvě zdramatizoval Marek Blažek své utkání tím, že vyhrál druhý set 6:1 a dal tím soupeři najevo, že se rozhodně nehodlá vzdát bez boje. Ve třetím setu už byla na soupeři znát velká míra frustrace z prohraného druhého setu a Marek dotáhl zápas k vítěznému konci. Na kurtu číslo tři hrála svůj zápas kapitánka družstva Daniela, která předvedla své kvality a první set vyhrála jasně 6:2 a ve druhém setu nedala soupeřce vůbec šanci na zdramatizování utkání a druhý set zakončila výhrou 6:0. Oči týmu se tedy upřely na poslední hrané utkání z prvního kola. V něm Miluška Tichá sice svůj první set prohrála 3:6, ale ve druhém setu zabojovala a dotáhla druhý set k vítěznému konci 6:2. Místo třetího setu se dvě soupeřící děvčata rozhodla zahrát si tzv. “supertiebreak“, ve kterém Miluška Tichá zvítězila 10:6. Po prvním kole dvouher vedl C-tým Tuřan 4:0 na zápasy.

V ten okamžik nastupovali na kurty ke svým zápasům už i Marek Lang a David Pustina. Oba borci šli na kurt s vědomím, že stačí už jen jediný vyhraný zápas a celé utkání skončí vítězně pro celý tým, a proto přistupovali ke svým zápasům zodpovědně a hodlali se vší silou poprat o ten konečný a rozhodující pátý bod. Bohužel ani jednomu se nepodařilo dotáhnout svůj zápas k vítěznému konci a po skončení dvouher se stav utkání změnil na stav 4:2. Rozhodnout tedy musely čtyřhry.

V daný okamžik se začalo taktizovat. Čtyřhra děvčat byla již předem jasná, ale jak postavit složení borců, aby tým měl největší šanci zvítězit? Dáda tedy rozhodla do první mužské čtyřhry nasadit duo Marek Lang a Lukáš Pustina, tedy nejlepší hráče celého týmu, kteří měli největší šance na vítězství. Do druhé čtyřhry nastoupili tedy Marek Blažek a David Pustina. Ještě před samotným začátkem mužských čtyřher dosáhla děvčata vítězství v dramatickém zápase, který skončil 6:2, 6:1. Děvčata tedy zajistila pátý a rozhodující vítězný bod. Mužské čtyřhry byly v plném proudu. Duo Marek s Lukinem svůj první set prohrálo 2:6, ale ve druhém setu se zvedla jejich forma a borci svůj zápas vyhráli 2:6, 7:5, 6:3. Mezitím na dvorci číslo tři, kde se odehrávalo poslední utkání pátého kola, se duo Marek s Dejvem už mohlo radovat z výhry prvního setu. Nicméně na začátku druhého setu si David prohrál svoje podání a soupeř vedl hned o dvě hry. Borci se nicméně snažili a dotahovali se na soupeře, ale stav druhého setu se jím už nepodařilo zdramatizovat. Rozhodnout tedy musel až třetí set, ve kterém kluci začali hrát opět zodpovědně a po pár minutách vedli nad soupeřem, na kterém byla už vidět beznaděj, 5:0. Zápas zakončil David svým úderem tzv. “na jistotu“ a trefil pásku tak mistrovsky, že soupeřům nezbylo už nic jiného než hodit ručníky na kurt.

Družstvo “C“ zvládlo páté kolo a vyhrálo na dvorcích Bystrce 7:2 a tým si domů do Tuřan odváží své první letošní vítězství. Doufejme, že nebude zároveň i posledním.