Výsledkový i zpravodajský servis ze čtvrtého kola soutěží družstev. Bude aktualizováno.

Dospělí A, sobota 27.5., ASK Lipůvka, na Lipůvce, výhra 5:4

Sestava: Meluzín, Hegner, Vyskočil, Rauš, Rybář, Krchová, Baběrádová, kpt. Meluzín

Jeden z nejsilnějších letošních soupeřů nás při poslední květnové sobotě přivítal na své "větrné hůrce". Přivítal nás vskutku královsky, a sice dvěma darovanými body, jelikož k utkání nastoupil pouze s jednou slečnou. Ta nedokázala vzdorovat naší stále se lepšící opoře Míše Krchové, a brzy nám tedy do kasičky přibyl bod třetí. Po tak dlouhé době, že už to ani největší znalci tuřanského tenisu nepamatují, se zase jednou předvedl v dobré formě i kapitán, který dokázal najít recept na obávaného soupeře a poměrně rychle svůj zápas dovedl ke čtvrtému bodu. Tolik k ranní "selance", teprve nyní začalo to pořádné drama. Ve stále rostoucí výhni a neutuchajícím větru neuspěl Kódl proti soupeři, který už několik let v řadě v této soutěži neprohrál ani zápas. Kája ale předvedl zejména ve druhém setu výborný výkon a potvrdil zlepšení posledních dnů. Robin vedl ve svém zápase už 5:4 ve druhém setu a za stavu 40:15 měl vypracované dva mečboly. Útočný volej do pásky a následná pošramocená psychika ale znamenala bohužel konečnou prohru. Skvěle se představil náš benjamínek Lukin, který dokázal utrhnout první set v souboji s velice kvalitním protihráčem, pak už ale zapracovaly zkušenosti soupeře a ani on kýžený pátý korálek nenavlékl. Do čtyřher kapitán nominoval zkušenou dvojici Hegner/Vyskočil, která ale na své soupeře nestačila, o všem tedy rozhodoval poslední zápas, do kterého k sobě kapitán postavil dorosteneckou posilu z našeho céčka, Alexe Rybáře. No a bylo se na co dívat. Atmosféra byla tak hustá, jako mlha u rybníčku pověstného Rákosníčka. Po vyhraném setu se vše lámalo v koncovce toho druhého. Když se tie-break dostával do stavu 10:10 a výše, tak se nejedné fanynce podlamovala kolena a sanitka záchranářů nervózně kroužila kolem Lipůvky, obzvlášť když kapitán nedoběhl prasátko soupeřů za stavu 8:8 nebo když si za stavu 10:10 dovolil zahrát stopbal. Paní štěstěna ale nakonec políbila tuřanskou dvojici a po výsledku 14:12 v tiebreaku jsme se mohli radovat z vydřeného vítězství 5:4. :)

Dospělí B, sobota 27.5., TC Brno E, v Tuřanech, prohra 2:7

Sestava: Pustina L., Krcha, Zahradníček, Pustina D. Kuchtová ml., Tintěrová, kpt. Kuchtová ml.

V sobotu 27.5. se naše družstvo utkalo s těžkým soupeřem TC Brno E. I přes tuto skutečnost jsme do zápasů šli s odhodláním a dobrou náladou. V neúplné sestavě, kdy nám chyběl jeden kluk, jsme z pěti zápasů singlu vybojovali pouhých 9 gamů. Čtyřhry se nehrály vůbec a tak bylo hned v 10:20 rozhodnuto. Utkání plné skrečí (2 z naší strany a 2 ze strany TC) skončilo tedy prohrou Tuřan 2:7. Zapáleným tenistům z Tuřan nemůže ale ani taková prohra zkazit náladu a chuť do tenisu. Vzhledem k rychlému průběhu zápasů jsme se totiž rozhodli, že čas jít domů ještě nenastal a zahráli jsme si vyrovnanou sparingovou čtyřhru ve složení Pustina, Pustina, Zahradníček, Kuchtová.

Dospělí C, sobota 27.5., Tesla B, na Tesle, výhra 7:2

Sestava: Nerud ml., Nerud st., Gold, Mareš, Maršalová, Tichá, kpt. Nerud st.

Zápas s kvalitním soupeřem byl mnohem dramatičtější než by se podle výsledku mohlo zdát. Po prohře naší ženské jedničky Milči Tiché a prohraných setech našich prvních dvou hráčů jsem se začínal bát o osud celého utkání. Vláďa hrál proti Robičkovi ( hráč který pravidelně boduje na turnajích dorostu) celý zápas levou rukou (pravá bolela více než obvykle..)  a bod od něj nikdo nečekal.  S formou se míjející kapitán šel taktéž do třetího setu a ani on nezajišťoval jistý bod. Nakonec spíše vůlí než tenisovým umem dotlačil tříseťák k vítězství....   Vláďa zaznamenal výsledek z říše snů když svojí levačkou dotlačil utkání s nejlepším hráčem Tesly k vítězství.  Naše trojka Oliver Gold je  nepřekonatelná opora a bezpochyby nejlepší trojka v celé soutěži. Oliver hraje ve velké formě o čemž svědčí i jeho výsledek z minulého týdne kde v nejvyšší dorostenecké soutěži porazil osmého hráče kraje (ročníkově) Václava Ventrču! a o dva týdny dříve dorosteneckou naděj z Chrlic, hráče patřícího do Nerudovy líhně talentů, Adama Palečka.  Gratec Oldo!!!  Pochvala taktéž pro Sáru Maršalovou, která zaznamenala první letošní vítězství a tak výsledek nakonec vypadá celkem pohodově.....

Dorost, neděle 28.5., Start C, v Tuřanech, prohra :1:8

Sestava: Nerud ml., Rauš, Balko, Filáková, Vondrová, kpt. Vondra

Čtvrté kolo zápasů družstev dorostu se odehrálo v domácím prostředí na kurtech v Tuřanech. Soupeřem tentokrát byli dorostenci družstva Start Brno C. Po třech výhrách v minulých kolech jsme opět očekávali boj o vítězství. Soupeř však nastoupil v nejsilnější možné sestavě. Naše družstvo zásadně ovlivnily zdravotní problémy. Na poslední chvíli odvolal svoji účast Michal Baný, čímž jsme se hned dostali do dvoubodové ztráty. Aneta Vondrová nastoupila ke svému zápasu s teplotou, na dobře hrající soupeřku nestačila a prohrála 3:6, 1:6. Barbora Filáková bohužel prohrála také a to v poměru 0:6, 2:6. Jedinou šancí na úspěch tak zůstaly zápasy kluků. Lukáš Rauš sice bojoval, projevila se však na něm únava ze sobotních zápasů a po boji podlehl 4:6, 1:6. Honza Balko celkem snadno prohrál první set 2:6. V druhém však zabojoval a rázem vedl 5:2. Slibný náskok však neudržel a prohrál i v druhém setu 6:7. Jednička našeho týmu Vláďa Nerud po krásném zápase porazil svého soupeře 6:3, 6:4 a to přestože ho dlouhodobě provázejí zdravotní problémy s rukou. Nakonec se ukázalo, že to byl jediný vítězný zápas našeho týmu. Kluci kvůli únavě a problémům s Vláďovou rukou svoji čtyřhru skrečovali a holky v ní podlehly svým soupeřkám 1:6, 3:6. Celkový výsledek 1:8 není příliš lichotivý a zřejmě tak zhatil naše postupové ambice.

Starší žactvo, sobota 27.5., Ingstav, v Tuřanech, výhra 6:3

Sestava: Rundervoort, Wossala, Kroupa, Mužík, Mihalíková, Šafránková, kpt. Šafránek

A máme to, první zasloužená výhra!!! Letos poprvé se v soutěžním zápase
představil Robin Rundervoort a hned pro tým vybojoval důležité vítězství,
které nakoplo ostatní k fantastickému výkonu. Kuba Wossala trefoval lajny
a vymetal rožky ve velkém stylu a nedal soupeři šanci, 2:0. Adam Kroupa a
obě holky své duely vyhráli také a v tu chvíli už bylo jasné, že výhra je
naše a jde jen o skóre. První čtyřhru jsme byli nuceni z důvodu povinností
Vl. Mužíka předčasně ukončit už po 1.setu, následující dvě jsme ovšem
zvládli a po skvělém výkonu všech hráčů jsme TK Ingstav porazili 7:2.

Ml.žactvo, neděle 28.5., TC Brno C, na TC, výhra 6:3

Sestava: Biječek, Drga J, Drga A., Roupec, Nerudová, Francová

Opět vítězství! S horkým počasím přichází forma. A že bylo horké, mohou potvrdit všichni hrající členové našeho týmu, kteří v sobotu v Králově Poli sváděli boje nejen se soupeři, ale především s úmorným a zničujícím vedrem.  I přes úvodní bonus v podobě dvou bodů získaných kontumačně hráči nic neponechali náhodě a své vítězství pojistili dalšími čtyřmi výhrami. Všem zúčastněným patří velký dík za chuť bojovat do poslední chvíle a to i v případě, kdy byl soupeř o dva roky starší a skoro o dvě hlavy vyšší. :)