Výsledkový i zpravodajský servis z třetího kola soutěží družstev. Bude aktualizováno.

Dospělí A, sobota 20.5., Kometa B, v Tuřanech, výhra 7:2

Sestava: Fiala, Hegner, Vyskočil, Rauš, Krchová, Baběrádová, kpt. Krchová

V sobotu 20.5. jsme jako obvykle tradičně nastoupili k družstvám dospělých Tuřany A proti týmu Kometa B v plné sestavě a to Miloš Fiala, Karel Hegner, Robin Vyskočil a na místo Lukáše Pejchala zaskakovala naše mladá nadějná hvězda Lukáš Rauš. Z holek pak já Michaela Krchová jako zastupující kapitán a Sabina Baběrádová. Počasí nám sice nepřálo a nám momentálně nehrajícím chvilkama nestačila ani bunda, ale na hráčích v tričku a kraťasech to nebylo poznat. Bohužel za stavu 4:5 a shoda musel Miloš Fiala skrečovat, jelikož špatně došlápl a něco mu prasklo v kotníku. Zajímavý byl i zápas Lukáše Rauše, kteý po těžkém boji zvítězil 7:6, 7:6. Ostatní zápasy nebyly nijak složité a skončily docela rychle ve 2 setech. Celkově pak až na jednoho klučičího debla jsme vyhráli 7:2 a už se těšíme do Lipůvky.

Dospělí B, sobota 20.5., Mosilana B, na Mosilaně, prohra 2:7

Sestava: Zduba, Bláha, Blažek, Pustina D. Kuchtová ml., Tintěrová, kpt. Kuchtová ml.

na komentář od kapitána družstva čekáme...

Dospělí C, sobota 20.5., Komín C, v Tuřanech, výhra 7:2

Sestava: Nerud ml., Nerud st., Gold, Rybář, Šmerdová, Tichá, kpt. Nerud st.

Zápas proti Komínu byl historicky jedinečný. Po dvou letech jsme vyhráli i díky dámskému bodu který přinesla Aneta Šmerdová. Ostatní splnili očekávání a tak dále hrajeme soutěž bez zaváhání. Tentokrát bych zmínil pozoruhodný výkon Vládi Neruda který na pozici jedničky zvládl svého soupeře v rekordním čase 45minut 12:0.

Dorost, neděle 21.5., TILIA, v Kohoutovicích, výhra 5:4

Sestava: Nerud ml., Rauš, Baný, Wossala, Kútniková, Vondrová, kpt. Vondra

Starší žactvo, sobota 20.5., Bosonohy, v Bosonohách, prohra 4:5

Sestava: Wossala, Drga J., Malina, Kroupa, Rádlová, Mihalíková, Šafránková

Starší žáci dnes svedli dramatickou bitvu s TK Bosonohy. V sestavě pro dnešní den byli Jakub Wossala, Jakub Drga, Michal Malina, Adam Kroupa, za holky pak Míša Rádlová, Gabča Mihalíková a Timča Šafránková. Po dobrém výkonu jsme nakonec podlehli těsně 4:5 a výhra nám unikla jen o vlásek!!! V duelu jedniček v dívkách i chlapcích se nám vyhrát nepodařilo, Kuba Drga, Míša i Adam nám ale radost udělali a svoje singly vyhráli. Gabča po skvělém a bojovném výkonu nakonec ztratila svůj zápas až ve třech setech na čtyřhry se tedy šlo za nerozhodného stavu 3:3. Věřili jsme v naši šanci a i po prvním prohraném zápase  kluků jsme byli stále ve hře. Druhý debl kluků byl dramatický až do posledního míčku . Kuba W. dále intenzivně pracoval na "seřizování rozladěných mířidel", což ho bohužel spolu s nepříjemným a někdy až skoro nesportovním chováním hráče soupeře vyvádělo z jeho obvyklé pohody. Při vedení 4:2 v tiebreaku rozhodujícího setu jsme věřili, že to kluci dají....ale tenis  je někdy opravdu krutý sport a výhra nám opravdu jen těsně unikla. Souběžně hraná čtyřhra holek už tak nemohla o výsledku rozhodnout a byla ukončena předčasně na začátku 2.setu z důvodu zranění ruky hráčky soupeře. Děkuji všem za předvedený výkon a věřím, že se příště štěstí přikloní na naši stranu!!!

Ml.žactvo, neděle 21.5., TC Fit4all, v Tuřanech, výhra 5:4

Sestava: Biječek, Horák, Roupec, Šnajdr, Pavelková, Nerudová

Vítězství! Konečně se mladší žáci dočkali a po dlouhé sérii porážek zvítězili na domácích kurtech 5:4. O body se ve dvouhrách zasloužili Eliška Nerudová, David Biječek a Štěpán Šnajdr. Ve čtyřhře přidali body dvojice Nerudová-Pavelková a Biječek-Horák.

Blízko bodu byl i Adam Roupec, který srdnatě bojoval a první set prohrál až v tiebreaku.Celkově to byl vyrovnaný soupeř, zápasy byly napínavé a dlouho nerozhodné. Všem za vítězství děkujeme! Doufejme, že nás toto vítězství nakopne a přinese nám ve zbývající části další úspěchy.