V letošním roce jsme pořádali turnaje pro všechny mládežnické kategorie, pro dorostence dokonce dvakrát. Na konci září navíc proběhne již tradiční turnaj v mužské čtyřhře, na který navázal turnaj smíšených dvojic.

 

Mladší žáci a žákyně (24.-26. července)

Jako první se konal turnaj pro mladší žáky a žákyně. Zúčastnilo se 14 chlapců. Vítězem turnaje se stal Martin Mlčůch (Start Brno), na druhém místě se umístil Honza Svoboda (SK Jundrov Brno). Na třetím místě se umístil Adam Šindelka (ŽLTC Brno), který se bohužel nedostavil k semifinálovému utkání a budoucímu vítězi ulehčil cestu k prvnímu místu, a Tomáš Hegr (ŽLTC Brno), který naopak svého semifinálového soupeře Honzu Svobodu potrápil ve třech setech. Do čtyřhry se přihlásilo 5 párů. Nejlépe si vedla dvojice Martin Mlčůch a Honza Svoboda, kteří byli také prvními nasazenými.

21_mlzaci

Holek se zúčastnilo 18. Vítězkou turnaje se stala druhá nasazená hráčka Barča miklišová (Start Brno). Ve finále si poradila s Kamilou Horákovou (TK Moravský Krumlov), která se probojovala z předkola. Na třetích příčkách skončily Armini Kuswito (DaM Tennis Academy) a Nelli Semotánová (SK Tenis Tišnov). Vítězkami čtyřhry se staly Barča Miklišová a Nelli Semotánová, ve finále porazily pár Kamila Horáková, Dita Vukadinovičová (TC Brno).

21_mlzakyne

 

Dorostenci a dorostenky (27.-29. července)

V úterý 27. 7. ráno se na kurtech sešlo 23 dorostenců. Celý chlapecký turnaj se odehrál v duchu velmi vyrovnaných utkání. Na třetích místech skončili Jirka Makovský (Start Brno) a Štěpán Fiala (SK JC Sport Opava). Do finále se probojali první dva nasazení hráči Vojta Prášek (ŽLTC Brno) a Tomáš Vidlář (BLTC Brno). Po krásném finálovém zápase zvítězil Tomáš Vidlář. Do čtyřhry se přihlásilo 10 párů. Celý turnaj ovládla dvojice Jakub Veigl (BLTC Brno) a David Suchánek (LTC Hodonín). Ve finále si poradili s Vojtou Práškem a Tomášem Vidlářem.

Na turnaji se také podařilo postoupit do druhého kola dvoum našim hráčům. Do druhého kola se probojoval Ondra Fojtík, který postoupil přes Štěpána Šnajdra (také z našeho klubu) a Honza Beneš.

21_dorost1

Turnaje dívek se zúčastnilo 12 hráček. Stejně jako u kluků jsme viděli mnoho vyrovnaných utkání ve všech kolech. Na třetích místech se po třísetových bitvách umístila Natálie Dvořáková (ŽLTC Brno) a Justyna Stryková (TC Brno). Ve finále jsme pak sledovali další vyrovnané utkání mezi Nicol Borovičkovou (TK Znojmo) a Emou Trunečkovou (CLTC Olomocuc). Po třech setech zvítězila Nicol Borovičková. Čtyřhry se zúčastnilo 5 párů a měli jsme tak možnost sledovat čtyři zápasy. O vyrovnaném turnaji svědčil fakt, že tři ze čtyř utkání byla opět třísetová. Vítězkami se nakonec staly Monika Ferdusová (TC Brno) a Nikola Raušová (SHARK Brno), které si ve finále poradily s dvojicí Ema Trunečková a Klára Sikorová (Sokol Brno Žabovřesky).

21_dorostenky

 

Starší žáci a žákyně (7.-9. srpna)

Velice dobře obsazeným turnajem byl turnaj starších žáků a žákyň, kterého se zúčastnilo 29 kluků a 23 holek. Vítězem chlapců se stal druhý nasazený Dan Kučera (Mosilana Brno), který si ve finále poradil s Vítkem Komrskou (TC Brno). Na třetím místě skončil Adam Němec (TJ Zbrojovka Vsetín) a Matyáš Mazal (TJ Brno-Komín). Do čtyřhry se přihlásilo 10 párů. Ve čtyřhře zvítězil Dan Kučera se spoluhráčem Matyášem Mazalem. Na druhém místě skončil Marian Veselý a Adam Němec a na třetích místech se umistily dvojice Šimon Průdek - Kuba Merta a Roman Schaur - Tomáš Brychta.

21_stzaci

Mezi dívkami zvítězila nenasazená Gloria Levinsky (TK Agrofert Prostějov), která ve vyrovnaném finále zdolala první nasazenou Isabelu Skořepovou (TK Znojmo). Na třetím místě skončila Denisa Peková (BLTC Brno) a Karin Schneiderová (ŽLTC Brno), která v semifinále potrápila ve třech setech budoucí vítězku. Čtyřhry se zúčastnilo 9 párů. Vítězkami se staly Isabela Skořepová a Gloria Levinsky. Na druhém místě se umístila Denisa Peková a Karin Schneiderová. Na třetím místě skončily Magda Hipšrová a Lucie Šnajdrová a Nelli Semotánová a Eliška Dřevojanová.

21_stzakyne

Dorostenci (28.-30. srpna)

Na konci srpna se konal další turnaj dorostenců. Tentokrát se zúčastnilo 19 chlapců. Dva nejvýše nasazení hráči vypadli v semifinále, a tak se na třetím místě umístil Jakub Goldman a Karol Križan (oba SK Tenis Tišnov). Finálové utkání bylo velmi vyrovnané a po třísetovém dramatu zvítězil Štěpán Nešpor (LTC Hodonín) nad Tomášem Vidlářem (BLTC Brno). Do čtyřhry se přihlásilo 6 párů. Na prvním místě se umístil Štěpán Nešpor a Tadeáš Koplík (LTC Hodonín), na druhém místě se umístil Jakub Goldman a Tomáš Vidlář.

21_dorost2

 

Na konci září nás čekají ještě dva turnaje pro kategorii dospělých. Na další mláděžnické turnaje se těšíme zase za rok!