Letní sezona na kurtech TK Tuřany přináší do areálu na ulici Karkulínova pravidelnou dávku emocí v podobě pořádání oficiálních turnajů pod hlavičkou Českého tenisového svazu. Turnajové léto odstartovalo klání staršího žactva, k němuž se sešlo 14 chlapců a stejný počet dívek. Turnajem bez porážky prošel Matyáš Zavadil reprezentující brněnské ŽLTC a dívčí titul patří Terce Slováčkové z oddílu TK TILIA. O týden později jsme přivítali klání dorostu a co do počtu i kvality už byl turnaj výrazně lépe obsazen. Mezi 20 startujícími chlapci dominoval zástupce TK AGROFERT Prostějov, teprve 13-letý Matyáš Alan, který ve svém ročníku patří k naprosté republikové špičce. Turnaj 22 dívek bez zaváhání ovládla letovická Veronika Lebišová, která již letos mimo jiné úspěchy slavila stříbrnou medaili na jihomoravském přeboru žen. Nejvíce účastníků, 24, se utkalo na turnaji mladších žáků. V turnaji plném napínavých zápasů dokázal triumfovat Lukáš Kuřitka z klubu SK JC Sport Opava. Dívčí část turnaje čítala pouhých 12 účastnic, mezi kterými se dokázala postupem do semifinále prosadit i naše mladinká Eliška Nerudová. Zde už ale nestačila na výborně hrající pozdější celkovou vítězku Pauline Grail z Francie. Konec prázdnin na našich kurtech zpestřil kvalitně obsazený turnaj mužů. Důstojným završením bojů 31 matadorů bylo finále mezi přerovským Vojtou Zatloukalem a Matoušem Svobodou reprezentujícím TK Bosonohy. Velmi příjemnou zprávou byl fakt, že se turnaje zúčastnilo i 6 domácích mužů, bohužel ale vzhledem k nepříznivým losům bez větších úspěchů. Nepřízeň počasí nás pak donutila zrušit turnaj žen

V posledním víkendu měsíce září se ještě těšíme na oblíbený turnaj deblů a mixů v kategorii dospělých, který loni přilákal top hráčky republikové úrovně. Je mi ctí připomenout, že všichni semifinalisté a finalisté všech našich turnajů získávají již po několik sezon originální medaile sestavené ze skla, keramického loga tuřanského tenisu a kovových odlitků. Tímto bych rád poděkoval paní Markétě Bláhové za tvorbu keramické části a zejména pak panu Jiřímu Jochmanovi za jemnou až chirurgickou práci při kompletaci celých medailí.

Kromě pořadatelské činnosti je mou milou povinností po vydařené sezoně v soutěžích družstev pochválit také všechny, kteří náš oddíl reprezentují na turnajích jednotlivců po celé jižní Moravě. Vláďa Nerud a Lukáš Rauš sbírají první zkušenosti na turnajích dorostenců, stejně jako Eliška Nerudová, Davča Biječek a Vláďa Mužík v kategorii mladšího žactva. Velkou radost nám letos dělá i ostřílený matador Marek Lang, který na srpnovém turnaji mužů v Bílovicích nad Svitavou dokázal vybojovat semifinálovou účast ve dvouhře! Naší největší oporou a hvězdou je ale letos opět Míša Krchová, startující v kategorii žen. Ani v jednom z turnajů, kterých se v létě zúčastnila, nepoznala hořkost porážky a získala tak 2 turnajové vavříny ve dvouhře a jeden ve čtyřhře.Všem srdečně gratulujeme a přejeme plno dalších úspěchů! 

Velice významnou akcí, která členy našeho klubu ještě čeká v měsíci září, je pravidelný a oblíbený turnaj rodinných dvojic, spojený se slavnostním ukončením letní sezony 2017. V neděli 24.9. odpoledne jsou všichni členové srdečně zváni do našeho milého areálu, kde na ně kromě lítých bojů s raketou v ruce bude čekat i zasloužené tekuté a grilované občerstvení a hlavně dobrá zábava, spojená i s oceněním nejlepších reprezentantů klubu v letošní sezoně. Pozvánku na tento turnaj naleznete vyvěšenou přímo na kurtech, ale také zde na webu v samostatné aktualitě.